Tropikalny kalejdoskop - idealna rozrywka na gorące dni! #17

Instrukcja gry Kalejdoskop
Cel gry

Celem gry jest znalezienie wyznaczonej ilości trzech identycznych obrazków. Na wykonanie tego zadania masz najczęściej określoną ilość czasu.

Zasady

Gra odbywa się na planszy wypełnionej różnymi obrazkami. Po kliknięciu w obrazek, przeskakuje on do paska znajdującego się w górnej części planszy, w którym mieszczą się maksymalnie 4 obrazki. Jeśli w pasku zostaną umieszczone trzy identyczne obrazki, znikają one z paska, robiąc miejsce dla kolejnych obrazków. Jeśli w górnym pasku umieszczono obrazki, z których nie ma szans ułożyć trójki, gra się kończy.

Na starcie gry nie widać wszystkich obrazków. Część z nich będzie się pojawiać, wypełniając miejsce po obrazkach klikniętych, które przeszły do górnego paska. Licznik pokazuje, ile jeszcze trójek należy ułożyć w danej grze.

Zakończenie gry

Gra kończy się sukcesem, jeśli wszystkie obrazki na planszy udało się połączyć w trójki przed upływem wyznaczonego czasu.
Gra kończy się porażką, jeśli zabrakło miejsca w pasku, nie ma szans na ułożenie żadnej trójki lub jeśli skończył się czas.

Wskazówki
  • Gra jest dostosowana zarówno do komputerów jak i do telefonów komórkowych. Szczególnie polecamy wypróbować ją na smartfonie.
  • Jeśli gra sama się nie skończyła, to znaczy, że wciąż istnieje dobry ruch. Trzeba go tylko poszukać.
  • Nie spiesz się, ale też uważaj, żeby nie przekroczyć czasu.
  • Kalejdoskop to w zamyśle gra relaksująca i odstresowująca. Staraj się czerpać z grania przyjemność. Zawsze można spróbować jeszcze raz! 😊
Wiedza w pigułce

Kiedy powstały pierwsze puzzle?

Trening umysłu

Pierwsze puzzle nie były wykonane z tektury, lecz z drewna. W XVIII wieku europejscy kartografowie naklejali mapy na drewno, a następnie cięli je na małe kawałki. Johnowi Spilsbury, angielskiemu rytownikowi i kartografowi, przypisuje się wynalezienie pierwszych puzzli w 1767 roku. Jego pierwotnym pomysłem było stworzenie narzędzia edukacyjnego do nauczania dzieci geografii.