Szybki trening koncentracji - lepszy niż poranna kawa! #161

Instrukcja gry Układanka
Cel gry

Celem gry jest ułożenie pełnego obrazka poprzez przesuwanie kafelków na odpowiednie miejsca. Gra może, ale nie musi, mieć ograniczenie czasowe.

Zasady

Gra rozpoczyna się od zaprezentowania obrazka, z którego ułożeniem będzie musiał zmierzyć się użytkownik. Po kilku sekundach kafelki tworzące obrazek zostaną przemieszane.

Zadaniem użytkownika jest przesunąć kafelki z fragmentami obrazka na odpowiednie miejsca, zamieniając go z innym kafelkiem. Gdy kafelek znajdzie się na właściwym miejscu, jest to sygnalizowane przez "wtopienie" się go w obrazek i dźwięk sukcesu. Przesunięcie kafelka na niewłaściwie miejsce zmieni jego pozycję.

Kontynuuj przesuwanie kafelków, aż uda Ci się ułożyć pełen obrazek.

Zakończenie gry

Gra kończy się, gdy użytkownikowi uda się ułożyć cały obrazek.

Wskazówki
  • Gra jest dostosowana zarówno do komputerów jak i do telefonów komórkowych. Szczególnie polecamy wypróbować ją na smartfonie.
  • Najpierw spróbuj zidentyfikować i umieścić kafelki przylegające do krawędzi obrazka.
  • Obrazki mogą być bardziej skomplikowane, niż się wydają. Nie zniechęcaj się, jeśli nie uda Ci się od razu dopasować wszystkich kafelków.
  • Zrelaksuj się i skup - mamy nadzieję, że Układanki dostarczą Ci wielu godzin zabawy i pomogą rozwijać Twoje umiejętności logicznego myślenia! 😊
Wiedza w pigułce

Jaka dieta jest najlepsza dla mózgu?

Trening umysłu

Dieta odgrywa dużą rolę w zdrowiu i poprawnym funkcjonowaniu mózgu. Często polecana jest dieta śródziemnomorska, która kładzie nacisk głównie na żywność pochodzenia roślinnego, produkty pełnoziarniste, ryby i zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek. Dieta ta zawiera z kolei znacznie mniej czerwonego mięsa i soli.

Badania pokazują, że ludzie, którzy ściśle przestrzegają diety śródziemnomorskiej, są mniej narażeni na chorobę Alzheimera niż osoby, które nie przestrzegają tej diety. Potrzebne są jednak dalsze badania, żeby określić, która część diety najbardziej pomaga w funkcjonowaniu mózgu.