Która kolęda ma melodię częściowo podobną do Lulajże, Jezuniu, a jej refren brzmi: "Jak miła ta nowina! * Mów, gdzie jest ta Dziecina? * Byśmy tam pobieżeli i ujrzeli."?
Co mamy oddać za Panu kadzidło, za to że będziemy widzieć go w niebie (na podstawie kolędy Jezusa narodzonego wszyscy witajmy)?
Z której kolędy pochodzi poniższy tekst? „O Boże, bądźże pochwalony za Twe narodzenie! * Racz zbawić ludzki ród zgubiony, * racz zbawić ludzki ród zgubiony, * daj duszy zbawienie.”
Z której kolędy pochodzi poniższy tekst? „Długo czekali, długo wzdychali, * aż niebo rozgorzało; * = piekło zawarte, niebo otwarte, * Słowo się Ciałem stało.”
Z której piosenki świątecznej lub pastorałki pochodzi poniższy tekst? „Narodził się, Bóg zstąpił na Ziemię * Narodził się, by uratować mnie * Narodził się i nie zostawił mnie * I nie zostawił mnie.”
Z której kolędy pochodzi poniższy tekst? „Co za obicie * miało to Dziecię? * Wisząc spod strzech pajęczyna * Boga oraz Matki Syna * obiciem była, obiciem była.”
Z której kolędy pochodzi poniższy tekst? „Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga, * pewnie dla uczczenia Pana swego ściga.”
Z której kolędy pochodzi poniższy tekst? „Bóg niezmierny, w żłóbku mały, * zapomina Bóstwa, chwały, * by świat zbawił cały.”
Która z kolęd została po raz pierwszy wykonana podczas Pasterki w Oberndorfie bei Salzburg w 1818 przy akompaniamencie gitary (według legendy, organy w kościele Oberndorfie bei Salzburg były niesprawne, ponieważ miechy w instrumencie zostały przegryzione przez myszy)?
Wstaw brakujący tekst z drugiej zwrotce kolędy Pójdźmy wszyscy do stajenki. „Witaj, Jezu ukochany * od patriarchów czekany, * od proroków _____, * od narodów upragniony”.
"Gdy liszki mają swe jamy i ptaszki swoje gniazdeczka, dla Ciebie brakło gospody, Tyś musiał szukać żłóbeczka." Z jakiej kolędy pochodzi ten fragment tekstu?
W pierwszej zwrotce kolędy O Gwiazdo Betlejemska podmiot liryczny prosi Gwiazdę Betlejemską, aby zaprowadziła go do:
Z której pastorałki pochodzi poniższy tekst? „Piasek przysypał ślady do Betlejem. Zabłądzić łatwo trudny każdy krok. Tak mało mamy tylko tę nadzieję, Która rozjaśnia nam codzienny mrok.”
Z której kolędy pochodzi poniższy tekst? „My z Tobą tam w niebie, spocząć pragniemy, Ciebie, tu na ziemi, kochać będziemy.”
Z której kolędy pochodzi poniższy tekst? „Panna porodziła niebieskie Dzieciątko * W żłobie położyła małe Pacholątko * Pasterze śpiewają * Na multankach grają * Hej, kolęda, kolęda!”
Wstaw brakujący tekst z trzeciej zwrotce kolędy „Do szopy, hej pasterze”. „O Boże niepojęty, kto pojmie miłość Twą? * Na sianie wśród bydlęty masz ______”.
Z której piosenki pochodzi poniższy tekst? „A nadzieja znów wstąpi w nas, * Nieobecnych pojawią się cienie. * Uwierzymy kolejny raz, * W jeszcze jedno Boże Narodzenie”.
Z której kolędy lub pastorałki pochodzą poniższe słowa? „Kolędujmy wszyscy wraz, * bo już na to wielki czas. * Kolędujmy la-la-la i szykujmy co się da”.
Z której pastorałki pochodzi poniższy tekst? „Hej kolęda, kolęda, Hej! Kolędy to czas. * Kto ogrzeje rączęta? Kto schronienie Mu da?”
Z której kolędy pochodzi poniższy tekst? „Potem i króle widziani * cisną się między prostotą, * niosąc dary Panu w dani: * mirrę, kadzidło i złoto. * Bóstwo to razem zmieszało * z wieśniaczymi ofiarami.”
Z której kolędy pochodzi poniższy tekst? „Sypcie się z nieba, śliczni aniołowie, śpiewajcie Panu, niebiescy duchowie.”
Z której pastorałki pochodzi poniższy tekst? „Na braci zawołaj, niechaj wstawają * Kuba i Mikołaj niech wypędzają * barany i capy, * owce, kozły, skopy * zamknione.”
W czwartej zwrotce kolędy W żłobie leży śpiewamy, że miłość Jezusa sprawiła, że człowiek został wywyższony pod nieba ______.
której pastorałki pochodzi poniższy tekst? „Pastuszkowie z podarunki przybiegli, przybiegli W koło szopę o północy oblegli , oblegli”
Z której kolędy pochodzi poniższy tekst? „Słuchajcież Boga Ojca, * jako wam Go zaleca: * ten Ci jest Syn najmilszy, jedyny, * w raju wam obiecany, * Tego wy słuchajcie.”
Z której pastorałki pochodzi poniższy tekst? „Anioł do was woła z nieba * Do Betlejem iść wam trzeba * Ledwośmy pozasypiali, * jak tu łuna w oczy pali, co się dzieje?”
Która z wymienionych kolęd w pierwszej kolejności kojarzy się z Uroczystością Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)?
Z jakiej kolędy pochodzi poniższa zwrotka? „Czyżeś nie mógł sobie * w największej ozdobie * = obrać pałacu drogiego, * nie w tym leżeć żłobie?”.
Z której pastorałki pochodzi poniższy tekst? „Pasterze na lirze, na skrzypeczkach grali. beztroscy do szopy prędko podążali. Hej, kolęda, kolęda.”
W jednej z piosenek świątecznych, śpiewanych między innymi przez Eleni, zespół Akcent i zespół Defis, narodzony Jezus jest nazywany „maleńką”: