Przy użyciu analizy SWOT można postawić diagnozę w zakresie: mocnych i słabych stron organizacji, a także szans i zagrożeń zewnętrznych.
Podstawą strategii konkurencyjnej jest zrozumienie zasad i reguł, jakie obowiązują na rynku, na którym działa dana firma. Ostatecznym jej celem jest takie usytuowanie przedsiębiorstwa względem otoczenia, by możliwie jak najpełniej wykorzystywać istniejące warunki do realizacji założonych celów.
Stakeholders to organizacje i grupy w otoczeniu firmy, które są w jakiś sposób uzależnione od jej funkcjonowania lub wpływają na nią.
Zgodnie z założeniami podejścia zorientowanego na zarządzanie poprzez cele (ZPC) cele ustalane są wyłącznie przez menedżerów najwyższego szczebla.
Plan operacyjny koncentruje się na realizacji planów taktycznych, które maja wspierać osiąganie celów operacyjnych.
Metoda analizy produktów firmy, tzw. macierz BCG, opiera się na założeniu, że zdolność linii produktowych do generowania zysków dla firmy zależy od tempa wzrostu danego rynku oraz udziału w nim konkretnego produktu.
Cele taktyczne ustalane są na średnim szczeblu organizacji i koncentrują się na sposobie realizacji działań niezbędnych do osiągnięcia celów operacyjnych.
Zgodnie z założeniami techniki okna produktu/rynku Ansoffa strategia rozwoju produktu polega na wejściu z obecnie sprzedawanym produktem na nowy rynek.
pixabay.com Język polski Czy wśród podanych wyrazów potrafisz znaleźć słowo wiążące trzy pozostałe? (c...