Złe, błyskające białkiem oczy, skulone, położone płoasko do tyłu uszy, pokazane zęby, kwiczenie, wspinanie się gwałtowne odwróceniem zadem.
Brak dostatecznej ilości świeżej, czystej wody pitnej obniża apetyt konia, jego aktywność i zdolność do wysiłku.
Powinna być tak zbudowana, by temperatura w niej się zmieniałą wraz z temperaturą otoczenia, okna powinny wpuszczać możliwie dużo naturalnego światła, nie powinno być w niej przeciągów.
Widzi on prawie wszystko z tyłu i boku (obraz płaki, nieostry), wąski trójkąt przed głową (ostry, przestrzenny)
Potrzeba ruchu, częste pobieranie niewielkich porcji paszy, potrzeby w zakresie światła i temperatury
Powinno się nie wchodzić w martwe pole widzenia konia, rutyny, obojętności i niedbalstwa w stosunku do konia, zbliżania się do konia bez uprzedzenia głosem, szybkich gwałtownych ruchów, biegania i krzyków w stajni.
Był błąd w tym pytaniu, bardzo przepraszam (poprawione 31.10.2017). Gdy znajdziesz jakiś inny błąd, proszę pisz do mnie. Dalej
Oznacza to brak zainteresowania, ale również przygotowanie do obrony i chęć pozbycia się nas ze swojego najbliższego otoczenia.
Pozdrwoienie, nawoływanie, ostrzeżenie, niezadowolenie, a także może wyrażać nastrój i samopoczucie konia.
Nastawione uszy, spokojne przyjazne oczy, naturalnie rozluźnione wargi, lekko kołyszący się, rozluźniony ogon, równy elastycznyruch.
Należy codziennie zapewnić mu wystarczającą ilość ruchu poprzez regularne wykorzystywanie do pracy pod siodłem lub w zaprzęgu, codzienny pobyt na pastwisku lub wybiegu, a także ograniczenie dni bez pracy.
Kwik - niezadowolenie, ostrzeżenie o zmierzonym ataku rżenie: przywitanie i nawiązanie kontaktu z innym koniem lub człowiekiem.
Kwik: przywitanie i nawiązanie kontaktu z innym koniem lub człowiekiem rżenie: niezadowolenie, ostrzeżenie o zmierzonym ataku
Mają potrzebę przebywania w grupie i tylko kontakt z innymi końmi może im zapewnić prawidłowy rozwój i równowagę psychiczną
Konie nie muszą przebywać w otoczeniu innych koni. Są zwierzętami-samotnikami. Potrafi się sam bronić i zdobywać pożywienie. Łączą sie one tylko na okres godowy.
Koń swoim zachowaniem często zdradza swój nastrój i zamiary wobec otoczenia, w związku z czym jeźdźiec powinien dostrzegać i rozumieć znaki, którymi koń ostrzega np.: o zamiarze ataku.