W 1873 roku spowiednik o. Leander Lendzian potwierdził wieloletnie pragnienie życia zakonnego Franciszki i wskazał jej, że wolą Bożą jest, aby założyła nową rodzinę zakonną.
nazaretankinowicjat.files.wordpress.com Franciszka, aby potwierdzić swoje oddanie się Bogu, napisała wtedy słowa:
Umierając, Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza zostawiła swoim siostrom krótki, ale bardzo wymowny testament. Na łożu śmierci wypowiedziała tylko jedno słowo – we wszystkich językach jakie znała: Miłość… Amore… Love… Liebe… Caritas…
Franciszka wielokrotnie pielgrzymowała do Loreto, gdzie powierzała Maryi wszystkie swoje ważne sprawy.
nazaretankinowicjat.files.wordpress.com Tam właśnie - zapatrzona w Domek Loretański - ujrzała oczami duszy przyszłość Zgromadzenia, które ma naśladować życie...
static.myvimu.com Ze względu na słaby stan zdrowia Franciszka w 1860 roku wyjechała z kraju do znanych kurortów europejskich:
Pod koniec roku 1854 do domu państwa Siedliskich został zaproszony pewien ojciec kapucyn, który przygotował Franciszkę do I Komunii św. oraz rozbudził w niej miłość do Pana Jezusa.
www.nazaretanki.krakow.pl Pierwszy dom Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu powstał w...
www.skarbykosciola.pl Kierownikiem duchowym Franciszki podczas jej pobytu za granicą (1860-1865) był zmartwychwstaniec...
W październiku 1873 roku Franciszka Siedliska udała się do Rzymu, gdzie otrzymała błogosławieństwo Ojca Świętego na założenie nowego zgromadzenia zakonnego.
Jan Paweł II podczas mszy świętej beatyfikacyjnej powiedział o niej: „Pośród wszystkich przeciwności swoich czasów i środowiska, naznaczona krzyżem wielorakiego cierpienia, kroczyła niestrudzenie drogą wiary żywej, która wzbudza nadzieję i działa przez miłość, przez tę miłość, którą Bóg świat umiłował.”
nazaretankinowicjat.files.wordpress.com W 1885 roku Franciszka zabrała do Ameryki połowę sióstr młodego Zgromadzenia, aby tam prowadzić ochronki i szkoły dla dzieci polskich emigrantów. W celu podjęcia nowej misji na kontynencie amerykańskim wyjechało...