pixabay.com Jedna z marek produkuje samochody z tak charakterystyczną maską, że nie jest potrzebne logo, aby ją rozpoznać. Jakiej marki jest samochód widoczny na zdjęciu?
pixabay.com Przed sezonem zimowym okazało się, że jedna z opon jest zużyta, a pozostałe są dobre. Nie chcemy wymieniać całego kompletu, więc kupujemy dwie nowe opony. Na której osi je montujemy?
Wbrew obiegowym poglądom, opony w lepszym stanie zawsze należy montować na tylnej osi, bez względu na rodzaj napędu. Dzięki temu auto zachowuje się stabilniej w czasie pokonywania zakrętów lub przy gwałtownej zmianie toru jazdy, co w praktyce okazuje się ważniejsze od nieco krótszej drogi hamowania, którą można uzyskać, zakładając lepsze ogumienie z przodu. Źródło: auto-świat.pl Dalej
pixabay.com Dwa znaki drogowe mają inny kształt niż pozostałe. Jeden z nich to znak ostrzegawczy w postaci odwróconego trójkąta, informujący kierowcę, że jest na jezdni podporządkowanej. Drugi to znak STOP. Dlaczego te znaki różnią się od innych?
Są to znaki kluczowe dla bezpieczeństwa, kierowca rozpoznaje je nawet jeżeli są zasypane śniegiem lub błotem
Były to pierwsze znaki drogowe, jakich w ogóle używano, później znaki przybrały inne kształty, a tych dwóch po prostu nie dostosowano do zmian.
pixabay.com W niektórych modelach samochodów nie można uruchomić silnika, jeśli pedał sprzęgła nie jest wciśnięty "do podłogi". Ma to na celu:
pixabay.com W czasach "żelaznej kurtyny" w Niemieckiej Republice Demokratycznej produkowano samochód marki Trabant. Czym ten pojazd szczególnie wyróżniał się spośród innych marek?