pmcvariety.files.wordpress.com 1/10 Pytanie na rozgrzewkę. Nie powstałoby osadnictwo na Catanie, gdyby nie odpowiednio gęsta sieć dróg. Żeby zbudować odcinek drogi potrzebujesz jednostki gliny i... No właśnie, jakiego innego surowca?
www.jestatharogue.com 2/10 Był Catan, musi być i Carcassonne. W tej grze, kiedy wystawimy na kafelek meepla, to zyskuje on "profesję". I tak nasz ludek na drodze zostaje zbójcą, a w klasztorze przywdziewa szaty mnicha. A kim stają się meeple leżące na polach? (wg instrukcji do drugiej edycji polskiego wydania)
gradanie.znadplanszy.pl 3/10 Do dopełnienia "wielkiej trójcy" klasycznych gier rodzinnych brakuje nam jeszcze tylko Ticket to Ride, znanego w Polsce jako Wsiąść do pociągu lub potocznie, po prostu jako "pociągi". W wersji Europa, z jakim innym europejskim miastem ma bezpośrednie połączenie Warszawa?
www.rebel.pl 4/10 Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu, czy raczej SPLENDORU. Ty możesz zyskać splendor osiagając wysoki wynik w quizie, a drogą do tego będzie odpowiedź na następujące pytanie: Jaki minerał NIE występuje w grze Splendor?
www.rebel.pl 5/10 Zasady, zasady, zasady. Ileż razy nieraz trzeba zajrzeć do instrukcji, by rozegrać prawidłowo grę? Dobrze, gdy czasem zasady są kartach, które trzymamy w ręce. Ale czy pamiętacie, na karcie jakiego koloru umieszczona jest zasada "Liczby poniżej 4"? Mowa rzecz jasna o Red 7!
www.rebel.pl 6/10 Bądź czujny! Sabotażysta i dywersant nie śpią! Nigdy nie możesz być pewien, kto nim jest i gdzie się kryje. Może jednak wiesz, ile kart Sabotażysty znajdziesz w pudełku tej niezwykle popularnej gry?
www.zagramy.net 7/10 Gra 7 Cudów Świata słynie z mechanizmu specyficznego draftu kart, czyli wybory jednej karty z ręki i przekazaniu pozostałych sąsiadowi. W zasadzie należałoby to ująć odwrotnie: to taka forma draftu stała się znana dzięki 7 Cudom ;) Jednak wbrew pozorom mechanikę tę wprowadziła do świata niekolekcjonerskich karcianek inna gra. Jaki jest jej tytuł? Pytanie może wydawać się trudne, ale jeśli czytałeś "Ściągawkę gracza" publikowaną na fanpage’u Lucrum Games, to zapewne już znasz odpowiedź!
i.ytimg.com 8/10 Nieliczni autorzy gier mogą poszczycić się taką estymą, jak Uwe Rosenberg. Niewiele ciężkich i złożonych gier zyskało sobie taką popularność poza stosunkowo wąskim gronem zagorzałych hobbystów, jak Agricola, którą zaprojektował właśnie Uwe. Gra ta należy do tzw. trylogii żywieniowej. Która z poniższych gier Rosenberga wchodzi jeszcze w jej skład?
cf.geekdo-images.com 9/10 Wspomnieliśmy o Rosenbergu i wspomnieliśmy o Fasolkach. Ta sympatyczna karcianka negocjacyjna jest prawdziwym megahitem w Niemczech (ciężko zliczyć wszystkie wydane do niej dodatki - jeden z nich widnieje na obrazku). W Polsce przez lata była również niezwykle rozpoznawalna, dziś jej popularność, chyba niesłusznie, wydaje się przygasać. Odświeżcie sobie pamięć i napiszcie, jaki "gatunek" fasoli NIE występuje w tej grze?
techoraming.files.wordpress.com 10/10 To już ostatnie pytanie! Masz szansę trafić w dziesiątkę i rozbić bank, jeśli tylko odpowiesz prawidłowo na ostatnie wystrzałowe pytanie dotyczące niezapomnianego Banga. Ile kart Bang! może zagrać gracz w jednej turze (zgodnie z podstawowymi regułami, bez posiadania kart, które zmieniają tę zasadę)?