IED (Improvized Explosive Device- Improwizowany Ładunek Wybuchowy) jest złożony głównie z wszelkiej maści materiałów wybuchowych. Jest on szczególnie niebezpieczny, gdyż nigdy nie wiadomo, co zostało użyte podczas budowy. Może on również zostać zamaskowany stertą śmieci lub przysypany ziemią.
Jest świt, wyruszasz z bazy wraz ze swoją ekipą na misję. Jako kierowca zauważasz na ziemi stertę śmieci. Jak się zachowujesz?
Zatrzymujemy się na miejscu w małej odległości od znaleziska. Jeśli to IED, to przecież mogę postarać się rozbroić.
v_04600.img.gibo.pl Jako snajper patrolujesz okolicę. Naprzeciw Twojego oddziału staje kobieta z dzieckiem. Kobieta daje dziecku granat, a ono biegnie w stronę oddziału. Co robisz?
Noce w Afganistanie są bardzo ciemne, a podczas wymiany ognia strony niejednokrotnie obserwują błyski ognia wylotowego lub latarek, aby skutecznie namierzyć wroga. Żeby temu zapobiec montuje się tłumik płomienia, który ogranicza błysk (większość nowszych modeli karabinów posiada wbudowany w wylot lufy taki tłumik).
Karabin z celownikiem noktowizyjnym lub gogle noktowizyjne. Do tego tłumik dźwięku lub płomieni, by pozostać niezauważonym.
QRF (Quick Reaction Force - Siły Szybkiego Reagowania) to oddział, który ma za zadanie pomóc wyciągnąć żołnierzy z najgorszych sytuacji. W zależności od stanu bazy może on się składać od paru pojazdów naziemnych aż po helikoptery oraz kanonierkę z potężną siłą ognia.
Najpierw chowam się za osłoną, starając się zlokalizować pozycję strzelca. Dopiero później odciągam rannego w bezpieczne miejsce.
Twój kolega został postrzelony w udo i z rany wypływa dużo krwi, a sam jest nieprzytomny. Jak mu pomożesz?