Pani Orgonowa i Pani Dyndalska – siostry Majora (żołnierza wojen napoleońskich), to bohaterki komedii:
Zaznacz jakiego słowa brakuje w cytacie stanowiącym motto do „Zemsty”: „Nie masz nic tak złego, żeby na dobre się nie przydało. Bywa z węża …...., złe często dobremu okazyją daje”:
Uzupełnij cytat brakującym słowem (Papkin, akt I, scena III ,,Zemsty”): ,,Cześnik ….... – aż niemiło – Żebym krótko go nie trzymał, Nie wiem, coby z światem było”
,,Trzy po trzy” – dzieło Fredry (pisane w latach 1844–46), pośmiertnie opublikowane po raz pierwszy w warszawskiej ,,Gazecie Polskiej” w 1877 r. to:
Od 1869 r. Aleksander Fredro, już jako starszy i doświadczony poeta, gromadził różne aforyzmy i refleksje, które spisał i nazwał:
Z którego utworu Aleksandra Fredry pochodzi znany cytat: ,,Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie”?
,,Zapiski starucha”, ,,Mąż i żona”, ,,Pan Jowialski”, ,,Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca”, ,,Zemsta”.
,,Trzy po trzy”, ,,Zemsta”, ,,Damy i huzary”, ,,Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca”, ,,Mąż i żona”
,,Mąż i żona”, ,,Damy i huzary”, ,,Pan Jowialski”, ,,Zemsta”, ,,Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca”
Słynne słowa z utworu ,,Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca”: ,,Przyrzekam na kobiety stałość niewzruszoną/ Nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną” wypowiada:
Franz Anton Mesmer jest twórcą modnej w XIX wieku teorii mesmeryzmu. W którym z poniżej wymienionych utworów komediopisarza pojawia się koncepcja tzw. ,,przyrodzonej skłonności serc”:
Pierwszy w kraju i jeden z największych ogólnopolskich konkursów edytorskich dla wydawców na Najlepszą Książkę Roku pn. ,,Pióro Fredry” towarzyszy:
cdn11.se.smcloud.net Telewizja Jak dobrze znasz szczegóły wszystkich odcinków "Stawki większej niż życie"?