Szybki trening koncentracji - lepszy niż poranna kawa! #30
Instrukcja gry Układanka
Cel gry
Celem gry jest ułożenie pełnego obrazka poprzez przesuwanie kafelków na odpowiednie miejsca. Gra może, ale nie musi, mieć ograniczenie czasowe.
Zasady
Gra rozpoczyna się od zaprezentowania obrazka, z którego ułożeniem będzie musiał zmierzyć się użytkownik. Po kilku sekundach kafelki tworzące obrazek zostaną przemieszane.
Zadaniem użytkownika jest przesunąć kafelki z fragmentami obrazka na odpowiednie miejsca, zamieniając go z innym kafelkiem. Gdy kafelek znajdzie się na właściwym miejscu, jest to sygnalizowane przez "wtopienie" się go w obrazek i dźwięk sukcesu. Przesunięcie kafelka na niewłaściwie miejsce zmieni jego pozycję.
Kontynuuj przesuwanie kafelków, aż uda Ci się ułożyć pełen obrazek.
Zakończenie gry
Gra kończy się, gdy użytkownikowi uda się ułożyć cały obrazek.
Wskazówki
- Gra jest dostosowana zarówno do komputerów jak i do telefonów komórkowych. Szczególnie polecamy wypróbować ją na smartfonie.
- Najpierw spróbuj zidentyfikować i umieścić kafelki przylegające do krawędzi obrazka.
- Obrazki mogą być bardziej skomplikowane, niż się wydają. Nie zniechęcaj się, jeśli nie uda Ci się od razu dopasować wszystkich kafelków.
- Zrelaksuj się i skup - mamy nadzieję, że Układanki dostarczą Ci wielu godzin zabawy i pomogą rozwijać Twoje umiejętności logicznego myślenia! 😊
Wiedza w pigułce
Ile danych mieści mózg?
Pojemność mózgu jest uważana za praktycznie nieograniczoną. Badania sugerują, że ludzki mózg składa się z około 86 miliardów neuronów. Każdy neuron tworzy połączenia z innymi neuronami, co daje łącznie 1 biliard (1000 bilionów) połączeń. Z biegiem czasu te neurony mogą się łączyć, dodatkowo zwiększając pojemność pamięci. Neurony mogą też ulec uszkodzeniu (np. w przypadku choroby Alzheimera) i przestać działać, co szczególnie negatywnie wpływa na pamięć.